خوش آمدید ، امروز : دوشنبه 06 خرداد 1398   هم اکنون : -
جستجو :
   ورود عضویت

گزارش بیست و هشتمین سمینار تخصصی بقیه الله (عج) شهرستان مرودشت - خرداد ماه 1395


تاریخ ارسال : 1395/3/24 12:12:45 تعداد بازدید : 599 مرتبه نسخه ی قابل چاپ

گزارشی از سمینار تخصصی بقیه الله (عج) شهرستان مرودشت – استان فارس سال 1395 با استعانت از خداوند منان بیست و هشتمین سمینار تخصصی بقیه الله (عج) طی دو روز در تاریخهای 1/3/95 و 2/3/95 مصادف با 14 و 15 شعبان المعظم سال 1437 در محل سالن ولی عصر (عج) فرهنگیان با حضور علما، اساتید، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جمعی از مسئولین و دیگر اقشار مختلف مردم و ارادتمندان و علاقمندان به ذریه زهرای اطهر (س) مهدی موعود (عج) برگزار گردید.

روز اول: ابتدا تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، دعای سلامتی آقا امام زمان (عج) و سرود جمهوری اسلامی ایران پخش گردید، سپس دبیر سمینار حاج غلامعلی خسروانی ضمن خوش آمد گویی گزارشی از چگونگی برگزاری سمینار بقیه الله (عج) در طول 28 سال گذشته و همچنین کارهای انجام شده را بیان نمودند. از آنجا که چند سالی ست رویکرد برنامه های سمینار بقیه الله (عج) به سمت فراخوان مقاله و ارائه آن بوده است، از بین مقاله های رسیده به دبیرخانه تخصصی مهدویت و با بررسی توسط هیأت داوران تعداد 6 مقاله برتر انتخاب گردید که در روز اول 4 مقاله توسط منتخبین ارائه گردید.

  1. برادر گرامی آقای ایوب نظرآقایی با موضوع جایگاه شناسی آموزه مهدویت در سامانه اعتقادی مسلمانان از استان فارس شهرستان مرودشت
  2. خواهر گرامی خانم فرزانه رفیعی با موضوع نگاه تطبیقی به مهدویت و سکولاریسم از استان اصفهان
  3. برادر گرامی آقای سیدمحمد هادی سجادیان با موضوع نقش گفتمان انتظار در هویت بخشی خانواده از استان فارس شهرستان مرودشت
  4. برادر گرامی آقای مجید رستگاری با موضوع جایگاه شناسی مهدویت در قرآن و روایات دینی و تاریخی از استان فارس شهرستان مهر

در بین ارائه مقالات سرودی توسط آقای احمد نظری در وصف امام زمان (عج) خوانده شد که مورد استقبال مدعوین قرار گرفت.

روز دوم: شروع جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، دعای سلامتی آقا امام زمان (عج) و سرود جمهوری اسلامی ایران، که در این مراسم از مجری توانمند جناب آقای جوشقانیان از استان قم استفاده شد و در ادامه 3 نفر از منتخبین نسبت به ارائه مقالات اقدام نمودند.

  1. خواهر گرامی خانم زینب زراعت پیشه با موضوع بررسی نقش اساتید در ترویج باور مهدویت از استان فارس شهرستان کازرون
  2. برادر گرامی آقای علی اکبر آهنگری با موضوع نقش فن‌آوری اطلاعات در ارتقای باورهای مهدوی از استان زنجان

در ادامه آقای دکتر همایون از اساتید برجسته دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص سبک زندگی اسلامی در زمان امام زمان (عج) و همچنین روزهای انقلاب از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون و عنایات حضرت حجت در پیروزی انقلاب را بیان نمودند.

در پایان سمینار تخصصی بقیه الله (عج) با حضور علما و مسئولین تندیس بقیه الله (عج) به نفرات برتر و کسانی که در برگزاری مراسم همکاری و مساعدت نموده بودند اهداء گردید و از آنان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در حاشیه ی این سمینار دو روزه ایستگاه نقاشی توسط کودکان و نونهالان با موضوع زندگانی و ویژگیها و شخصیت امام زمان (عج) که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت و همچنین مقالاتی که بوسیله پوستر به دبیرخانه سمینار تخصصی بقیه الله (عج) رسیده بود در سالن ورودی سمینار به معرض نمایش بازدیدکنندگان گذاشته شد. و از 7 مقاله 3 مقاله جهت درج در مجله مهدویت انتخاب گردید.
برچسب ها گزارش ,گزارش عملکرد ,سمینار ,بقیه الله (عج) ,امام زمان (عج) ,مرودشت ,سال 95 ,شهرستان مرودشت ,مقالات ,جشن ,میلاد ,امام عصر ,بیست و هشتمین

مطالب مرتبط

دیدگاه های کاربران
برای ارسال دیدگاه خود لطفا وارد حساب کاربری شوید.